Najmniej awaryjne auta z USA

Najmniej awaryjne auta z USA – 10 modeli i silników, które wytrzymują przebieg (ranking 2026)

Poradnik Cars-World • 2026

Najmniej awaryjne auta z USA – 10 modeli i silników, które wytrzymują przebieg (ranking 2026)

Camry i Lexus RX kosztują na aukcji podobnie, ale po naprawie jeden z nich będzie jeździł bez niespodzianek znacznie dłużej. Który? Najmniej awaryjne auta z USA to w 2026 roku przede wszystkim Lexus RX, Toyota 4Runner, Lexus GX 460, Camry i Lexus ES z silnikami Toyoty. Tak wynika z J.D. Power 2026, Consumer Reports i badania iSeeCars na 395 mln aut. Niżej znajdziesz 10 modeli z konkretnym silnikiem, słabym punktem, akcyzą i ceną z aukcji w USA – żebyś wiedział, czego szukać na Copart i IAAI.

Najmniej awaryjne auta z USA w skrócie – TOP10

#

Model (lata)

Silnik

Kluczowa liczba

Akcyza

Aukcja, USD

1

Lexus RX 350/450h (2016–2022)

3.5 V6 / hybryda

Hybrid 28,9%

18,6% / 9,3%

10 125–18 750

2

Toyota 4Runner (2010–2024)

4.0 V6

33,1%

18,6%

7 750–21 500

3

Lexus GX 460 (2014–2023)

4.6 V8

23,3%

18,6%

11 625–31 562

4

Toyota Camry (2018–2024)

2.5 / hybryda

$388/rok napraw

18,6% / 9,3%

6 375–11 375

5

Lexus ES (2019–2024)

3.5 V6 / hybryda

poważna naprawa 6%

18,6% / 9,3%

11 187–20 937

6

Toyota Highlander (2017–2024)

3.5 V6 / hybryda

Hybrid 20,7%

18,6% / 9,3%

7 375–14 625

7

Toyota Tacoma (2016–2023)

3.5 V6

25,0%

cło 22%

8 500–19 500

8

Honda CR-V (2015–16, Hybrid 2020+)

2.4 / 2.0 hybryda

RepairPal 4,5/5

18,6% / 1,55%

3 375–14 375

9

Mazda CX-5 (2017–2024)

2.5

1. miejsce RepairPal

18,6%

3 937–10 750

10

Toyota Prius (2016–2022)

1.8 hybryda

11,5%

1,55%

2 500–5 687

Ceny to widełki estymacji z listingów Cars-World z 20.10.2026, nie ceny sprzedaży.

Jak policzyliśmy ranking niezawodnych samochodów z USA – 5 źródeł zamiast jednej opinii?

Zestawiliśmy pięć źródeł: J.D. Power, Consumer Reports, iSeeCars, RepairPal i NHTSA. J.D. Power podaje wynik w PP100, czyli liczbie problemów zgłoszonych na 100 samochodów po trzech latach użytkowania. Im niższy wynik, tym mniej usterek.

Kryterium

Źródło

Waga

Problemy po 3 latach

J.D. Power VDS 2026

25%

Szansa na 250 tys. mil (ok. 402 000 km)

iSeeCars 09.2026

25%

Przewidywana niezawodność

Consumer Reports

20%

Akcyza i dostępność części w Polsce

ustawa, praktyka Cars-World

20%

Koszt i ryzyko poważnej naprawy

RepairPal

10%

Akcje serwisowe silnika

NHTSA

warunek odcięcia

Liczy się generacja z silnikiem, nie sama nazwa.Rocznik z otwartą akcją silnikową odpada.

TOP10 najmniej awaryjnych aut z USA z Copart i IAAI – od miejsca 10 do 1

O cle decyduje pierwszy znak VIN: 0% dla pochodzenia USA, 10% dla Kanady i Japonii. Mechanikę liczenia opisuje wpis o akcyzie.

10. Toyota Prius z USA 1.8 hybryda (XW50, 2016–2022)

Jeśli szukasz taniego, spokojnego auta na lata, bierz Priusa – akcyza 1,55% to najniższa stawka w rankingu. Ile kosztuje utrzymanie, sprawdzisz w zestawieniu ekonomiczne auta z USA. Prius na aukcjach.

  • Silnik: 1.8 2ZR-FXE, e-CVT. Trwałość:11,5%, RepairPal $408/rok, poważna naprawa 11%.
  • J.D. Power / CR:185 PP100, 66 pkt. Słaby punkt: w danych nie widać powtarzalnej usterki.
  • Akcyza:1,55%. Kraj/cło: Japonia, sprawdź VIN. Aukcja 2016:$2 500–5 687. Części: łatwe.

9. Mazda CX-5 z USA 2.5 Skyactiv-G (2017–2024)

1. miejsce w swojej klasie w RepairPal. Słabym punktem jest akcja 19V497 (2018–2019, błąd PCM może zgasić silnik, 262 220 aut). Mazda CX-5 na aukcjach.

  • Silnik: 2.5, 6AT. Trwałość: brak danych dla modelu, marka Mazda 5,3%. RepairPal $447/rok, poważna naprawa 8%.
  • J.D. Power / CR: poza top 10 VDS 2026 (161 PP100 w 2025), CR 43 pkt. NHTSA:19V497.
  • Akcyza:18,6% (2.0: 3,1%). Kraj/cło: Japonia. Aukcja: 2018 $3 937–7 187, 2022 $5 875–10 750. Części: łatwe.

8. Honda CR-V z USA 2.4 (2015–2016) i CR-V Hybrid 2.0 (2020+)

W CR-V wybierasz przede wszystkim silnik: szukaj 2.4 albo hybrydy 2.0, która płaci tylko 1,55% akcyzy. Honda CR-V na aukcjach.

  • Silnik: 2.4 K24, CVT / 2.0 hybryda. Trwałość:12,7%, RepairPal $407/rok, poważna naprawa 9%, ocena 4,5/5.
  • J.D. Power / CR: Honda 59 pkt. NHTSA:17V305 (CR-V 2015–2016 z silnikiem wymienionym w serwisie). Słaby punkt: 1.5T.
  • Akcyza:18,6% / 1,55%. Kraj/cło: często Japonia. Aukcja: 2015 EX $3 375–6 000, 2020 Hybrid $7 375–14 375. Części: łatwe.

7. Toyota Tacoma ze Stanów 3.5 V6 (3. gen., 2016–2023)

Tacoma wygrała segment w J.D. Power 2026, ale RepairPal daje jej najgorszy wynik w klasie: 17% szans na poważną naprawę. Toyota Tacoma na aukcjach.

  • Silnik: 3.5 V6 2GR-GTS, 6AT. Trwałość:25,0%, RepairPal $478/rok.
  • J.D. Power / CR: lider segmentu, CR 74 pkt. NHTSA: 2017–2020 20V682 (pompa paliwa Denso).
  • Akcyza: brak, cło 0% przy pochodzeniu USA, inaczej 22%. Kraj/cło: sprawdź VIN. Aukcja: 2018 $8 500–16 500, 2021 $10 125–19 500. Części: łatwe.

6. Toyota Highlander z USA 3.5 V6 / Hybrid (2017–2024)

Jeśli wybierasz Highlandera, bierz hybrydę – ma 20,7% szans na 250 tys. mil, a benzyna tylko 12,3%. Toyota Highlander na aukcjach.

  • Silnik: 3.5 V6 2GR, 8AT / hybryda. Trwałość:20,7% / 12,3%, RepairPal $489/rok, poważna naprawa 13%.
  • J.D. Power / CR: Hybrid CR 71 pkt. NHTSA: 2017–2019 20V682. Słaby punkt: pompa paliwa.
  • Akcyza:18,6% / 9,3%. Kraj/cło: sprawdź VIN. Aukcja: 2015 $5 812–10 125, 2019 $7 375–14 625. Części: łatwe.

5. Lexus ES 350 / ES 300h z USA (XV70, 2019–2024)

Najniższe ryzyko poważnej naprawy w rankingu: 6% (RepairPal, 4. miejsce z 31). Lexus ES z aukcji.

  • Silnik: 3.5 V6 2GR-FKS 8AT / 2.5 hybryda. Trwałość: brak danych w badaniu. RepairPal $468/rok.
  • J.D. Power / CR: Lexus 151 PP100, 60 pkt. NHTSA: ES350 2018–2020 20V682, ES300h 2020 20V064.
  • Akcyza:18,6% / 9,3%. Kraj/cło: Japonia. Aukcja: 2019 $11 187–19 000, 2021 $12 500–20 937. Części: średnie.

4. Toyota Camry z USA XV70 2.5 / Hybrid (2018–2024)

Camry wygrała segment w J.D. Power 2026, a RepairPal liczy jej koszt napraw na $388/rok przy średniej $652. Hybryda płaci 9,3% zamiast 18,6%, czyli przy podstawie 100 000 zł 9 300 zł mniej do zapłaty. Loty Toyoty Camry.

  • Silnik: 2.5 A25A-FKS, 8AT / hybryda. Trwałość: Hybrid 11,5%, poważna naprawa 11%. CR:66 pkt.
  • NHTSA: 2018–2020 20V682; 2020 20V064 (44 191 aut, możliwy wyciek płynu chłodzącego).
  • Akcyza:18,6% / 9,3%. Kraj/cło: sprawdź VIN. Aukcja: Hybrid 2022 $6 375–11 375. Części: łatwe.

3. Lexus GX 460 z Ameryki 4.6 V8 (2014–2023)

23,3% szans na 250 tys. mil i wygrany segment w J.D. Power 2026. Rocznik 2018 ma w NHTSA akcje 20V682 i 17V831, więc przed licytacją poproś o sprawdzenie ich statusu po VIN. Lexus GX 460 z USA.

Nie myl go z GX 2024. Ten rocznik ma nowy V6 3.4 twin-turbo objęty akcją 25V767.

  • Silnik: 4.6 V8 1UR-FE, 6AT. Trwałość:23,3%. J.D. Power: lider segmentu, Lexus 151 PP100.
  • Akcyza:18,6% (ok. 4608 cm³). Kraj/cło: Japonia. Aukcja: 2018 $11 625–22 312, 2021 $17 375–31 562. Części: średnie.

2. Toyota 4Runner z USA 4.0 V6 (5. gen., 2010–2024)

33,1% szans na 250 tys. mil to trzeci wynik w całym badaniu iSeeCars. Wygrał też segment w J.D. Power 2026. Toyota 4Runner na aukcjach.

  • Silnik: 4.0 V6 1GR-FE, 5AT. Trwałość:33,1%, RepairPal $514/rok, poważna naprawa 13%. CR:66 pkt.
  • NHTSA: 2018–2019 20V682. Akcyza:18,6% (ok. 3956 cm³). Kraj/cło: Japonia.
  • Aukcja: 2015 $7 750–13 875, 2020 $10 062–21 500. Części: łatwe.

1. Lexus RX 350 / RX 450h z USA (4. gen., 2016–2022) – zwycięzca rankingu

RX Hybrid ma 28,9% szans na 250 tys. mil, Lexus to najlepsza marka J.D. Power, a RX 450h z lat 2017–2020 nie ma w NHTSA żadnych akcji (RX 350 z 2018 roku ma akcję 20V012 na pompę paliwa). Lexus RX z USA.

  • Silnik: 3.5 V6 2GR-FKS, 8AT; 450h – hybryda, e-CVT. Trwałość: Hybrid 28,9%, RX 12,8%. RepairPal $550/rok, poważna naprawa 8%.
  • J.D. Power / CR:151 PP100, 60 pkt.
  • Akcyza:18,6% / 9,3%. Kraj/cło: Kanada ("2") lub Japonia, zob. USA czy Kanada.
  • Aukcja: 2016 $10 125–17 000, 2019 $10 875–18 750. Części: średnie.

Blisko podium – 4 niezawodne samochody z USA, które odpadły na ostatniej prostej

  • RAV4 Hybrid: dobrze w CR, ale 5,9% w iSeeCars i akcja 20V064 w 2019–2020.
  • Tundra 5.7:28,2%, ale od 2022 V35A z akcją 24V381/25V767.
  • Sienna: lider minivanów J.D. Power 2026, ale 2017–2020 objęła 20V682.
  • Honda Pilot, Acura MDX:14,3% i 13,1%, ale 3.5 V6 objęła akcja 23V751 (248 999 aut).

Szukasz raczej popularnych modeli (Mustang, Grand Cherokee, F-150)? Opisujemy je we wpisie o najczęściej sprowadzanych autach.

Lexus 151, Volkswagen 301 – które marki samochodów z USA psują się najrzadziej?

Najrzadziej psuje się Lexus (151 PP100), najczęściej Volkswagen (301 PP100). Pełne wyniki J.D. Power 2026 (rocznik 2023, średnia 204 PP100):

Najlepsze

PP100

Najsłabsze

PP100

Lexus

151

Volkswagen

301

Buick

160

Volvo

296

Mini

168

Land Rover

274

Cadillac

175

Jeep

267

Chevrolet

178

Audi

244

Toyota

185

Ford

228

Consumer Reports (0–100): Toyota 66, Subaru 63, Lexus 60, Honda 59, Ford 48, Mazda 43, Chevrolet 42, Jeep 28, Ram 26. W iSeeCars tylko 5 z 33 marek przekracza średnią, m.in. Toyota (19,7%) i Lexus (14,4%).

Najtrwalsze silniki w autach z Ameryki – 6 jednostek, których warto szukać w VIN

Silnik

Poj.

Gdzie

Podstawa

Akcyza

Toyota 1GR-FE V6

4.0

4Runner

33,1%

18,6%

Toyota 1UR-FE V8

4.6

Lexus GX 460

23,3%

18,6%

Toyota 2GR V6

3.5

RX, ES, Highlander

RX Hybrid 28,9%

18,6% / 9,3%

Toyota 2ZR-FXE

1.8

Prius

11,5%

1,55%

Toyota A25A hybryda

2.5

Camry, Highlander

Hybrid 20,7%

9,3%

Honda K24

2.4

CR-V 2015–16

4,5/5 RepairPal

18,6%

Niezawodny model to nie bezawaryjny egzemplarz – co sprawdzamy przed licytacją auta z USA?

Zanim zalicytujesz, sprawdź pięć rzeczy:

  1. VIN i akcje NHTSA – upewnij się, że rocznik nie ma otwartej akcji silnikowej, zob. jak sprawdzić auto z USA przed zakupem.
  2. Kraj produkcji – USA 0%, Kanada i Japonia 10%, pickup spoza USA 22%.
  3. Carfax – historia szkód i tytułów, w ramach depozytu gratis.
  4. Status Run and Drive – odpala i jedzie, ale nie traktuj tego jak gwarancji sprawności.
  5. Rzeczoznawca – przy większej szkodzie poproś o opinię przed licytacją.

Wpisz wybrany model w kalkulator kosztów importu aut z USA albo napisz do nas – sprawdzimy VIN przed licytacją.

FAQ

FAQ – najmniej awaryjne auta z USA

Jakie auto z USA jest najmniej awaryjne w 2026 roku?

Najmniej awaryjne są Lexus RX 350/450h, Toyota 4Runner i Lexus GX 460. Lexus to najlepsza marka J.D. Power (151 PP100) czwarty rok z rzędu.

Czy Toyota z USA jest tak samo niezawodna jak europejska?

Tak – silniki 2GR, A25A i 1GR to te same konstrukcje co w Europie. Różnicę robi historia egzemplarza, nie rynek.

Która hybryda z USA jest najtrwalsza?

Według iSeeCars najtrwalszy jest Lexus RX Hybrid (28,9% szans na 250 tys. mil), za nim Highlander Hybrid (20,7%) i Accord Hybrid (18,5%).

Czy auto po wypadku z listy TOP10 też będzie niezawodne?

Nie automatycznie – ranking dotyczy konstrukcji, nie jakości naprawy.

Których silników z USA unikać w tych modelach?

Unikaj Hondy 1.5 turbo (2016–2018), Toyoty 2AZ-FE 2.4 (ok. 2006–2009) oraz V35A 3.4 twin-turbo w Tundrze 2022–2024 i GX 2024.

Ile kosztuje Lexus RX z aukcji w USA?

Orientacyjnie $10 125–18 750 dla roczników 2016–2019 (20.10.2026), czyli ok. 39 460–73 080 zł przed kosztami importu.

Źródła

  • J.D. Power VDS 2026, Jalopnik – https://jalopnik.com/2121089/jd-power-2026-dependability-study-results/
  • J.D. Power VDS 2026, Motor1 – https://www.motor1.com/news/787773/jd-power-vehicle-dependability-study/
  • J.D. Power 2026, zwycięzcy segmentów, Autoblog – https://ts.autoblog.com/news/2026-j-d-power-study-reveals-the-most-dependable-cars-and-suvs
  • J.D. Power VDS 2025, CarPro – https://www.carpro.com/blog/lexus-buick-take-top-honors-in-2025-j.d.-power-dependability-study
  • Consumer Reports 2025, KBB – https://www.kbb.com/car-news/consumer-reports-toyota-subaru-make-the-most-reliable-cars/
  • Consumer Reports, top 10 modeli 2026, The Car Guide – https://www.guideautoweb.com/en/articles/80546/top-10-most-reliable-2026-models-according-to-consumer-reports
  • iSeeCars, Longest Lasting Cars Study – https://www.iseecars.com/longest-lasting-cars-study
  • RepairPal Reliability – https://repairpal.com/reliability
  • NHTSA, akcje serwisowe – https://www.nhtsa.gov/recalls
  • NHTSA 25V767, Vehicle Safety Recalls – https://vehiclesafetyrecalls.com/recall/25V767000
  • Honda 1.5T, Cars.com (28.05.2019) – https://cars.com/articles/honda-extends-warranty-on-cr-v-civic-for-1-5-liter-turbo-oil-issue-402938
  • Toyota AZ engine, Wikipedia – https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_AZ_engine
  • Ustawa o podatku akcyzowym, art. 105 (t.j. Dz.U. 2026 poz. 412) – isap.sejm.gov.pl
  • NBP, tabele kursów średnich (nr 203/A/NBP/2026) – https://nbp.pl/en/statistic-and-financial-reporting/rates/table-a/
Ekonomiczne auta z USA – co wybrać, żeby nie przepłacić i nie żałować?
Rankingi

Ekonomiczne auta z USA – co wybrać, żeby nie przepłacić i nie żałować?

Sprawdzamy, które auta sprowadzane z USA realnie oszczędzają na paliwie i eksploatacji. Pokazujemy najlepsze sedany, kompakty, SUV-y i hybrydy do importu z USA z konkretnym uzasadnieniem wyboru.

8 min czytania Czytaj
Które auta z USA nadają się pod gaz? TOP 10 modeli do przerobienia na LPG
Rankingi

Które auta z USA nadają się pod gaz? TOP 10 modeli do przerobienia na LPG

Amerykański rynek to najlepsze łowisko pod gaz, bo przez lata dominowały tam duże, wolnossące benzyniaki z wtryskiem pośrednim. Kluczowa jest jednak nie marka, a rocznik i typ wtrysku – ten sam Mustang 5.0 z 2016 roku jest świetną bazą, a z 2019 już problematyczną.

10 min czytania Czytaj
TOP 5 aut elektrycznych do importu z USA – ranking 2026
Rankingi

TOP 5 aut elektrycznych do importu z USA – ranking 2026

Sprawdzamy, które elektryki z amerykańskich aukcji Copart i IAAI naprawdę opłaca się sprowadzić – nie te najtańsze na pierwszy rzut oka, ale te, które po transporcie, naprawie i legalizacji nadal mają sens. Od Rivian R1T po Teslę Model Y.

9 min czytania Czytaj
Scat Pack – co to jest? Historia nazwy, różnice względem SRT i najciekawsze modele Dodge
Zakup auta

Scat Pack – co to jest? Historia nazwy, różnice względem SRT i najciekawsze modele Dodge

Scat Pack nie jest nazwą jednego silnika. To performance’owe oznaczenie Dodge – od grupy szybkich modeli z 1968 roku, przez 392 HEMI 6.4 V8 z lat 2015–2023, po Chargera 2026 z 3.0 twin-turbo i elektrycznego Daytonę.

9 min czytania Czytaj
Jakie auto z USA do 30 tys. zł wybrać, żeby nie żałować po imporcie?
Rankingi

Jakie auto z USA do 30 tys. zł wybrać, żeby nie żałować po imporcie?

Sprawdzamy, jakie auto z USA do 30 tys. zł ma realny sens po doliczeniu transportu, podatków i rejestracji. Pokazujemy, które modele warto rozważyć, gdzie czyhają koszty i kiedy lepiej odpuścić.

8 min czytania Czytaj
Najczęściej sprowadzane auta z USA – ranking modeli, które Polacy importują najchętniej
Rankingi

Najczęściej sprowadzane auta z USA – ranking modeli, które Polacy importują najchętniej

Sprawdzamy, jakie modele samochodów Polacy sprowadzają z USA najchętniej. Pokazujemy ranking z uzasadnieniem – dlaczego akurat te auta wypadają najlepiej przy imporcie i na co uważać przy każdym z nich.

7 min czytania Czytaj
TOP 5 SUV-ów z USA – który amerykański SUV wybrać na import
Rankingi

TOP 5 SUV-ów z USA – który amerykański SUV wybrać na import

Pięć SUV-ów z USA, które na imporcie wypadają najlepiej pod kątem ceny, dostępności części i niezawodności: Lexus RX, Kia Telluride, Cadillac Escalade, Ford Bronco i Infiniti QX80. Sprawdź, który pasuje do Twojego budżetu.

9 min czytania Czytaj
TOP 5 minivanów z USA – ranking najlepszych aut rodzinnych z Ameryki
Rankingi

TOP 5 minivanów z USA – ranking najlepszych aut rodzinnych z Ameryki

Minivan z USA to dziś jeden z najrozsądniejszych wyborów dla rodziny, która potrzebuje miejsca, a nie chce przepłacać. Poniżej 5 modeli opartych na realnych wynikach za 2025 r. – z liczbami, cenami i tym, na co uważać.

9 min czytania Czytaj
TOP 5 pickupów z USA - ranking najlepszych pickupów z Ameryki
Rankingi

TOP 5 pickupów z USA - ranking najlepszych pickupów z Ameryki

Pickup to w USA podstawowy środek transportu, a ten ogromny rynek oznacza dla Ciebie większy wybór i ceny, których w Europie nie ma. Ranking pięciu pickupów według sprzedaży w USA w 2025 roku.

8 min czytania Czytaj
TOP 5 crossoverów z USA - ranking najlepszych crossoverów z Ameryki
Rankingi

TOP 5 crossoverów z USA - ranking najlepszych crossoverów z Ameryki

Crossover z USA to jeden z najrozsądniejszych ruchów przy imporcie – więcej wyposażenia, młodsze auto i cena niższa o 25–35% niż za europejski odpowiednik. TOP 5 modeli, które najczęściej wychodzą na plus.

9 min czytania Czytaj